Hakkımızda

ISO 9001:2000

      Maykim ISO 9001:2000 standardı kalite sertifikasını yenilemiştir. Kalite Kontrol yapımız geniş çaplı firma içi kalite kontrol felsefesi ve bunu sağlayan kalite kontrol sistemlerinin bileşkesinden meydana gelmektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı amaçlayan ve ürün kalitemizi her geçen gün daha ileri bir noktaya taşımaya çalışan kaliteye bakış açımız ve bu yöndeki vizyonumuz, ile yurt dışı piyasalarda da güçlü bir şekilde rekabet edebilecek konuma getirmiştir.

UKAS Kalite Yönetimi

      Maykim Maya Kimya San. Ve Tic. A.Ş., ISO 9001:2000 kalite sistem sertifikası dünya çapında kabul gören İngiltere'nin resmi akreditasyon merkezi UKAS tarafından onaylanmıştır.

      Bu sertifika, dünya üzerindeki firmaların belirli uluslar arası kalite kriterlerine haiz olup olmadıklarını ortaya koymaları ve uluslarası piyasalarda firmalar arası güvenin sağlanması ve doğru üreticileri işaret etmeyi amaçlamaktadır. UKAS sertifikalarına sahip firmalar üretim ve hizmet aşamalarında uluslar arası kalitede işlemekte olduklarını göstermektedir.

ICGA

      Avrupa'da ve Kuzey Amerika'da kurulmüş öncü organizasyonların yıllardır faaliyetleri üzerine kurulmuş olan Uluslararası Sakızcılar Birliği sakız endüstrisinin temel sözcüsüdür. 2005 yılında kuruluşundan beri, Uluslararası Sakızcılar Birliği dünyada tanınma ve güvenilirlik kazanmaya devam etmektedir.

      Maykim Maya Kimya San. Ve Tic. A.Ş. Uluslar arası Sakızcılar Birliği'ne 2007 yılında üye olmuştur. Şu anda organizasyona üye olan tek Türk firması olan Maykim, ICGA'nin her sene düzenlediği toplantılara düzenli olarak katılmaktadır.

Misyon ve Vizyonumuz

 

Sakız Mayası Nedir?

Sakız Mayası, sakıza “çiğneme” özelliği kazandıran maddedir. Genellikle Sakız Mayası elastomerlerden, reçinelerden, yağlardan ve emülgatörlerden oluşur. Bu maddeleri biraraya getirerek, sakız mayası sakız üretmek için en önemli hammadde olarak bilinir. Sakızın yapısı, çiğneme ve balon yapma özellikleri sakız mayasına bağlıdır.

Sertifikalarımız

ISO International Chewing Gum Association (ICGA)